Co zabrać w góry?

Co zabrać w góry?

Czasami w górach można spotkać turystów, którzy kompletnie nie są przygotowani do zdobywania szczytów, a nawet do spokojnych spacerów po dolinach. Zazwyczaj są to osoby, które po raz pierwszy w życiu mają okazję przebywać w takim miejscu i po prostu nie zdają sobie sprawy z panujących tam realiów.

Idąc na górską wycieczkę powinniśmy przede wszystkim założyć wygodne i solidne buty motocyklowe. Chodzi tutaj o tak zwane „traperki”, a nie o sandały czy szpilki. Buty sięgające za

Cyztaj dalej

Jaki bagaż zabrać w góry?

Jaki bagaż zabrać w góry?

Kiedy wybieramy się w góry, to do walizki czy też do plecaka powinniśmy zabrać kilka przedmiotów, które mogą się nam w takim miejscu przydać, a z których raczej nie korzystamy na co dzień. Warto stworzyć taki „niezbędnik”, żeby potem niczego nie zapomnieć.

Z pewnością podczas górskich wędrówek trzeba być odpowiednio ubranym. Bardzo ważne są właściwie dobrane buty. Najlepiej by było, gdyby było to solidne obuwie sięgające za kostkę (posiadanie takich butów

Cyztaj dalej

Jak pakować bagaż podróżny?

Jak pakować bagaż podróżny?

Każdy z nas przed wakacyjnym wyjazdem pakuje swój bagaż. Nie wszyscy jednak robią to w przemyślany sposób. Do pakowania warto podejść metodycznie, ponieważ wówczas będziemy mieli pewność, że zabraliśmy wszystkie potrzebne rzeczy, a do tego na kompletowanie bagażu nie zmarnujemy nie wiadomo ile czasu.

Zdaje się, że najlepiej jest sporządzić sobie listę przedmiotów, które chcemy wziąć w podróż. Podzielmy ją na poszczególne kategorie, takie jak kosmetyki czy ubrania – dzięki

Cyztaj dalej

Różne wersje bagażu podróżnego

Różne wersje bagażu podróżnego

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zupełnie inaczej powinniśmy się spakować przed wyjazdem w góry, niż przed eskapadą nad morze czy też nad jezioro. W różnych miejscach będą nam po prostu potrzebne inne przedmioty.

Nad morzem podstawą jest na przykład krem do opalania, koc na łóżko
i kąpielówki. Jeśli mamy do czynienia z gorącym latem, to z pewnością nie będą nam potrzebne ciepłe ubrania. Ewentualnie warto wziąć ze sobą jeden cieplejszy sweter i kurtkę przeciwdeszczową.

Cyztaj dalej