www.wadowice.malopolska.pl Przednie amortyzatory

Każdy doświadczony turysta górski doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób należy spakować swój plecak, żeby niczego nam na trasie nie zabrakło. Nowicjusze mogą mieć jednak z tym spory problem i dlatego warto podpowiedzieć im to i owo w tym temacie.

Zacznijmy od garderoby. Ogólnie rzecz biorąc, w góry lepiej nie brać ze sobą nowych i drogich ubrań, bo dość szybko możemy je zniszczyć podczas wędrówki. Najważniejszym elementem stroju, o jaki powinniśmy zadbać w pierwszej kolejności, jest odpowiednie obuwie damskie.

Jakie buty więc spakować do plecaka? Solidne, wysokie, no i już nieco rozchodzone. Zupełnie nowa para może poobcierać nam nogi. Poza tym, trzeba wziąć ze sobą „deszczak”, nieco ciepłych ubrań, no i jakieś nakrycie głowy, które ochroni nas przed ostrym słońcem.

Turysta w górach musi mieć przy sobie mapę, bo inaczej może mieć spory problem ze znalezieniem drogi. Przyda mu się także latarka, jeśli zamierza chodzić po jaskiniach. Będzie ona pomocna również wtedy, kiedy zmrok zastanie go jeszcze w górach, co czasami się zdarza.

Wspomnieliśmy już o nakryciu głowy, to teraz uzupełnijmy to o krem przeciwsłoneczny. W górach można się opalić nawet szybciej, niż nad morzem, o czym nie można zapominać.
Z tak spakowaną plecakiem możemy wyruszać w góry, chociaż oczywiście bezpośrednio przed wkroczeniem na szlak trzeba się jeszcze wyposażyć w prowiant.