Czasami w górach można spotkać turystów, którzy kompletnie nie są przygotowani do zdobywania szczytów, a nawet do spokojnych spacerów po dolinach. Zazwyczaj są to osoby, które po raz pierwszy w życiu mają okazję przebywać w takim miejscu i po prostu nie zdają sobie sprawy z panujących tam realiów.

Idąc na górską wycieczkę powinniśmy przede wszystkim założyć wygodne i solidne buty motocyklowe. Chodzi tutaj o tak zwane „traperki”, a nie o sandały czy szpilki. Buty sięgające za kostkę stanowią solidną ochronę przed urazami i są idealnym rozwiązaniem na piesze spacery po górach.

Przydałoby się również mieć jakąś ochronę przed deszczem, nawet jeśli pogoda z rana wydaje się piękna i słoneczna. Najlepiej by było, gdyby była to cienka kurtka przeciwdeszczowa, a nie parasol, ponieważ ten jest mało poręczny w warunkach górskich. kurtki wiosenno jesienne damskie okażą się wyśmienitym wyborem. Wszystko to znajdziemy w miejscu, gdzie możemy również na ścianie zamontować jakiś oryginalny wieszak na ubrania.

Na górskich szlakach czasami spotkać można osoby ubrane w taki sposób, jakby wybierały się na pokaz mody, a nie na całodniowy marsz. Oczywiście, jeśli ktoś chce chodzić po górach w najlepszym ubraniu, to może swobodnie tak robić. Zdaje się jednak, że jest to mało rozsądne rozwiązanie, ponieważ na szlaku ubrania łatwo się niszczą i szybko brudzą.

Jeśli podczas wyprawy górskiej będziemy mieli na sobie odpowiedni strój oraz niezbędne akcesoria, to będzie ona dla nas zdecydowanie przyjemniejsza, a także bezpieczniejsza – pamiętajmy o tym!