ściereczki samochodowe

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że zupełnie inaczej powinniśmy się spakować przed wyjazdem w góry, niż przed eskapadą nad morze czy też nad jezioro. W różnych miejscach będą nam po prostu potrzebne inne przedmioty.

Nad morzem podstawą jest na przykład krem do opalania, koc na łóżko
i kąpielówki. Jeśli mamy do czynienia z gorącym latem, to z pewnością nie będą nam potrzebne ciepłe ubrania. Ewentualnie warto wziąć ze sobą jeden cieplejszy sweter i kurtkę przeciwdeszczową.

Nad jeziorem mogą nas zaatakować komary, meszki czy też kleszcze, co sprawia, że potrzebny będzie nam tam odpowiedni preparat lub moskitiery poznań, który skutecznie odstraszy te uciążliwe owady. W takich miejscach często pali się ogniska czy też robi grilla. Warto więc wziąć ze sobą akcesoria kempingowe, które ułatwią nam smażenie kiełbasek i innych pyszności.

Najbardziej przyłożyć powinniśmy się do pakowania walizki przed wyjazdem w góry. Jeśli nie zaopatrzymy się w odpowiednie akcesoria, to potem możemy mieć spory problem. Przede wszystkim, musimy zabrać ze sobą dobre wysokie buty.

Do tego konieczne jest także posiadanie aktualnej i precyzyjnej mapy. W naszym plecaku nie może również zabraknąć kurtki przeciwdeszczowej oraz paru cieplejszych ubrań. Pamiętajmy, że słońce w górach również potrafi dać się nam we znaki, co powinno nas skłonić do zaopatrzenia się w krem z filtrem, a także odpowiednie nakrycie głowy.