Wycieczki górskie mogą okazać się wspaniałą przygodą. Zawsze jednak trzeba się do nich odpowiednio przygotować, zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy chodzić po wysokich górach. Przygotowania należy rozpocząć już na etapie pakowania walizki lub plecaka. Co więc powinniśmy do niego włożyć?

W górach będą nam potrzebne zupełnie inne ubrania, niż nad morzem czy też w mieście. Nie ma większego sensu zabierać ze sobą najlepszych ubrań, bo szlak górski to nie wybieg na pokazie mody. Poza tym, nowe ubrania mogą się łatwo zniszczyć w górskich warunkach.

W pierwszej kolejności w plecaku górskiego turysty muszą znaleźć się dobre buty. Są osoby, które wyruszają na szlak w zwykłych adidasach, a nawet w sandałach, ale zdaje się, że zdecydowanie lepiej jest wziąć ze sobą popularne „traperki”.

Do walizki spakujmy również coś, co będzie nas skutecznie chroniło przed deszczem, a jednocześnie nie będzie zbyt ciężkie. W ogóle, dobrze jest minimalizować wagę bagażu podręcznego, jeśli chce się z nim chodzić po górach.

Poza ubraniami, pamiętajmy także o dokładnej i aktualnej mapie tras, jakie zamierzamy pokonać. Ponadto, na wszelki wypadek, weźmy ze sobą latarkę. Osoby, które mają skórę wrażliwą na działanie promieni słonecznych koniecznie muszą zabrać ze sobą odpowiednie kremy. Nie zaszkodzi również wsadzić do plecaka jakieś nakrycie głowy.