jersey.net.pl

Kiedy wybieramy się w góry, to do walizki czy też do plecaka powinniśmy zabrać kilka przedmiotów, które mogą się nam w takim miejscu przydać, a z których raczej nie korzystamy na co dzień. Warto stworzyć taki „niezbędnik”, żeby potem niczego nie zapomnieć.

Z pewnością podczas górskich wędrówek trzeba być odpowiednio ubranym. Bardzo ważne są właściwie dobrane buty. Najlepiej by było, gdyby było to solidne obuwie sięgające za kostkę (posiadanie takich butów minimalizuje ryzyko skręcenia nogi oraz doznania innego rodzaju urazów).

Jeśli nie posiadamy takich butów, to dobrze byłoby się w nie zaopatrzyć zawczasu i trochę w nich pochodzić na co dzień (wówczas będą nas mniej obcierały). Ponadto, w góry należy zabrać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową oraz ewentualnie ciepłe ubrania. Do rozważenia warto włączyć kurtki męskie pikowane jesienne.

Pamiętajmy, że tam pogoda zmienia się bardzo szybko i trzeba być przygotowanym na różne jej warianty. Do tego przydałaby się nam jeszcze apteczka z podstawowymi akcesoriami, dzięki którym będziemy mogli na przykład opatrzyć ranę.

Dobrze jest zabrać ze sobą jakieś nakrycie głowy oraz krem z filtrem, bo słońce w górach może opalać równie mocno, jak nad morzem. Co jeszcze powinniśmy wsadzić do plecaka? A chociażby latarkę i telefon komórkowy z zapisanym numerem górskiego pogotowia ratunkowego. Góry są czasami niebezpieczne i nie możemy o tym zapominać.